China stainless steel round flap valve Manufacturer and Supplier | Jinbin Valve

stainless steel round flap valve

Краток опис:

 stainless steel round flap valve The flap gate is a one-way valve installed at the outlet of the drainpipe for the water supply and drainage works and the sewage treatment works. It is used to overflow or check the medium, and can also be used for various shaft covers. According to the shape, the round door and square patting door are constructed. The flap door is mainly composed of valve body, valve cover and hinge component. It has two kinds of materials, cast iron and carbon steel. Its ...


 • ФОБ Цена: US $10 - 9,999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

   stainless steel round flap valve

  Челик прирабница тип лифт вентил

  портата размавта е еднонасочен вентил инсталиран на излезот од одводната цевка за снабдување со вода и одвод дела и дела на третман на отпадни води. Тоа се користи за да се прелеваат или проверка на медиум, а исто така може да се користи за различни вратило покрива. Според обликот, круг врата и вратата квадратни тапкање се изградени. врата вратичката е главно составен од вентил тело, вентил покритие и шарка компонента. Таа има два вида на материјали, леано железо и јаглероден челик. Отворање и затворање сила доаѓа од притисокот на водата и не треба рачно работење. Притисокот на водата во вратата за паниката е поголема од онаа на надворешната страна од вратата на размавта, а тоа се отвора. Во спротивно, ќе се затвори и да достигне до прелевање и да престане ефект.

  Челик прирабница тип лифт вентил

  Работен притисок

  PN10 / PN16

  тестирање на притисокот

  Шел: 1,5 пати отценети притисок,

  Седиште: отценети притисок 1,1 пати.

  Работна температура

  ≤50 ℃

  Погодно за медиуми

  вода, чиста вода, морска вода, канализација итн

  Челик прирабница тип лифт вентил

  дел

  материјал

  тело

  од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, леано железо, нодуларен лив

  диск

  Јаглероден челик / нерѓосувачки челик

  пролет

  нерѓосувачки челик

  вратило

  нерѓосувачки челик

  Седиште прстен

  од нерѓосувачки челик


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас