кружен вентил од нерѓосувачки челик

Краток опис:

Круг вентил од не'рѓосувачки челик Вратата за вентилација е еднонасочен вентил инсталиран на излезот од одводната цевка за водоснабдување и одводнување и работи за третман на отпадни води.Се користи за прелевање или проверка на медиумот, а може да се користи и за различни капаци на вратило.Според формата се конструирани тркалезната врата и квадратната врата.Вратата на вратичката е главно составена од телото на вентилот, капакот на вентилот и компонентата на шарката.Има два вида материјали, леано железо и јаглероден челик.Нејзините ...


 • FOB Цена:САД $10 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:1 Парче/Парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

   нерѓосувачки челиккружен вентил со клапи

  Проверен вентил од типот на подигнување на челична прирабница

  Затворачката порта е еднонасочен вентил инсталиран на излезот од одводната цевка за водоснабдување и одводнување и работи за третман на отпадни води.Се користи за прелевање или проверка на медиумот, а може да се користи и за различни капаци на вратило.Според формата се конструирани тркалезната врата и квадратната врата.Вратата на вратичката е главно составена од телото на вентилот, капакот на вентилот и компонентата на шарката.Има два вида материјали, леано железо и јаглероден челик.Неговата сила на отворање и затворање доаѓа од притисокот на водата и не бара рачна работа.Притисокот на водата во вратата на вратичката е поголем од оној на надворешната страна на вратата на вратичката и таа се отвора.Во спротивно, се затвора и го достигнува ефектот на прелевање и стоп.

  Проверен вентил од типот на подигнување на челична прирабница

  Работен притисок

  PN10/ PN16

  Тестирање на притисок

  Школка: 1,5 пати номинален притисок,

  Седиште: 1,1 пати номинален притисок.

  Работна температура

  ≤50℃

  Соодветни медиуми

  вода, чиста вода, морска вода, канализација итн.

  Проверен вентил од типот на подигнување на челична прирабница

  Дел

  Материјал

  Тело

  нерѓосувачки челик, јаглероден челик, леано железо, еластично железо

  Диск

  Јаглероден челик / нерѓосувачки челик

  Пролет

  Нерѓосувачки челик

  Вратило

  Нерѓосувачки челик

  Прстен на седиштето

  Нерѓосувачки челик


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја